Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Léčení včel a desinfekce
  3. ODPAŘOVAČ KYSELINY ŠŤAVELOVÉ - VARROX - OXAVAR

ODPAŘOVAČ KYSELINY ŠŤAVELOVÉ - VARROX - OXAVAR

OXAVAR - VARROX - ODPAŘOVAČ KYSELINY ŠŤAVELOVÉ Odpařovač kyseliny Oxavar je vylepšenou verzí původního odpařovače Varrox od německého výrobce. Odpařo... celý popis
Nejsme plátci DPH
2 755 Kč
ks
Číslo produktu:3138
Kompletní specifikace

OXAVAR - VARROX - ODPAŘOVAČ KYSELINY ŠŤAVELOVÉ

Odpařovač kyseliny Oxavar je vylepšenou verzí původního odpařovače Varrox od německého výrobce. Odpařovač kyseliny Oxavar určený pro odpařování dyhydrátu kyseliny šťavelové. Ta se ve formě prášku zahřívá, a tím se odpařuje. Zařízení je určené k napájení pomocí autobaterie (12 V, vhodné jsou baterie s větší kapacitou než 40 Ah). Příkon zařízení je 150W.

Při aplikaci vždy dbejte na to, aby byl Oxavar vložen do dna, protože odpařená kyselina stoupá. Oxavar vkládejte vždy v bezpečné vzdálenosti od vosku a dalších hořlavých materiálů (alespoň 2 cm). Oxavar může dosáhnout teploty až 400 stupňů Celsia. Pokud jej necháte blízko dřevěných částí úlů, může způsobit ztmavnutí až zčernání dřeva, potom je vhodné použít mezi Oxavar a dřevo vhodnou izolační vložku (např. kousek plechu či izolační nehořlavou vatu).

Dávkování: Obecně platí, že pro jednonástavkové úly se používá 1 g kyseliny (1 lžička), pro dvou a více nástavkové úly 2 g kyseliny (2 lžičky). 1 gram je jedna lžička volně nasypané kyseliny ("neupěchované, bez kopečku"). O přesném dávkování se vždy poraďte se svým veterinářem.

Léčení je nutno provádět při nízké aktivitě včel, kdy je většina z nich v úlu, avšak teplota při léčení by neměla být nižší než 2 stupně Celsia. Před léčením celý úl vhodně utěsněte, aby výpary kyseliny unikali co nejpomaleji. Utěsněte i dno úlu, aby se do něj dostávalo omezené množství čerstvého vzduchu, který by ředil výpary. Čas odparu kyseliny je cca. dvě a půl minuty, poté přístroj odpojte a ponechte v úle další dvě minuty (než vychladne). Poté jej vytáhněte a zavřete dno. Po dalších deseti minutách můžete úl otevřít.

Součástí balení je:

  • Přístroj Oxavar
  • Dvě dávkovací lžičky
  • Ochranné brýle
  • Respirátor s filtry
  • Ochranné rukavice
Zboží zařazeno v kategoriích
Kontakt
www.nase-vcelky.cz
Jan Brhel
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.